10 مزیت برتر استفاده از پرستار بیمار در منزل با سهاطب

10 مزیت برتر استفاده از پرستار بیمار در منزل با سهاطب

بستری شدن یکی از عزیزان در بیمارستان می‌تواند برای همه افراد خانواده استرس‌زا باشد، به همین دلیل است که بسیاری از مراکز مراقبت‌های درمانی از جمله سهاطب خدمات پرستاری در خانه را ارائه می‌دهند. بسیاری از افراد در آسایش خانه خود زودتر بهبود می‌یابند.

مراقبت پرستاری در منزل متشکل از تیمی از متخصصان مراقبت‌های بهداشتی ماهر است که مراقبت کامل از بیمار را ارائه می‌دهند. این ایده مراقبت از بیمار در منزل خود مزایای متعددی را به همراه داشته است. علاوه بر دریافت مراقبت‌های پرستاری، در صورت نیاز یک پزشک خانگی، فیزیوتراپ، گفتار درمانگر و غیره نیز در اختیار بیمار قرار می‌گیرد. این‌ها فقط مزایای اساسی انتخاب یک پرستار خانگی هستند. عاوه بر این‌ها خدمات متعدد دیگری نیز توسط ارائه‌دهندگان خدمات مراقبت پرستاری ارائه می‌شود، مانند ارائه تجهیزات پزشکی یا دستگاه‌های مورد نیاز به بیمار.

چشم‌انداز اصلی مراقبت‌های بهداشتی در منزل، دسترسی به کلیه خدمات ممکن برای بهبود سلامت بیمار است. مراقبت پرستاری در منزل به کاهش بی‌حوصلگی و افزایش آسایش بیمار کمک می‌کند. این امر نه تنها از بستری شدن در بیمارستان جلوگیری می‌کند، بلکه به بیمار این امکان را می‌دهد تا در حالی که توسط متخصصان مراقبت می‌شود، در کنار خانواده خود زندگی کند.

 

مراقبت پرستاری در منزل چه چیز خاص یا متفاوتی دارد؟

محیط مراقبت پرستاری در منزل با بیمارستان‌ها کمی متفاوت است زیرا با انتخاب و نیاز بیمار شخصی‌سازی می‌شود. برخلاف بیمارستان که در آن یک پرستار باید از بیش از یک بیمار مراقبت کند، استفاده از خدمات درمانی در منزل یک ارتباط سالم بین پرستار و بیمار ایجاد می‌کند. علاوه بر این، پرستار خانگی به طور مستقیم با پزشک در تماس است تا وضعیت سلامتی بیمار را در صورت نیاز به روز کند. این ارتباط مستقیم به سلامت بیمار کمک می‌کند و ایمنی بیمار را در کنار ایجاد نتایج با کیفیت بالاتر تضمین می‌کند.

در محیط بیمارستان، بیمار موظف است از تمام قوانین مدیریتی که توسط بیمارستان تدوین شده است پیروی کند. با این حال، در مراقبت‌های پرستاری در منزل که در خانه خود بیمار راه‌اندازی می‌شود، تصمیم‌گیری همه این موارد توسط بیمار یا خانواده او انجام می‌شود.

در ادامه برخی از مزایای دیگر پرستاری در منزل آورده شده است:

 

مزایای اصلی پرستاری در منزل چیست؟

 

1.از نظر مالی به صرفه است

مراقبت پرستاری در منزل بسیار مقرون به صرفه‌تر از بستری طولانی‌مدت در بیمارستان است. در بسیاری از موارد بستری شدن در بیمارستان به دلیل نیاز به اقدامات خاصی که باید توسط پرستار چندین بار در روز انجام شود طولانی می‌شود. با این حال، انتخاب اقامت در بیمارستان فقط برای نیاز به مراقبت‌های پزشکی یک ایده اقتصادی نیست. هزینه بهره‌گیری از خدمات مراقبت در منزل تقریبا کمتر از نیمی از قیمت بستری شدن در بیمارستان است. به این ترتیب حتی راه‌اندازی یک بیمارستان خانگی با تمام تجهیزات پزشکی مورد نیاز مانند دستگاه تنفس مصنوعی و مانیتور پزشکی، بار مالی چندان زیادی را بر بیمار تحمیل نمی‌کند.

 

2.بیمار در کنار مراقبت حرفه‌ای مورد توجه کامل خانواده نیز قرار می‌گیرد

مراقبت پرستاری در منزل تمام مراقبت‌های پزشکی مورد نیاز را برای بیمار فراهم می‌کند. این امر این امکان را به خانواده می‌دهد تا حمایت عاطفی و مراقبت از بیمار را برای کمک به بهبودی سریع وی فراهم کنند. همچنین شانس خود سهل انگاری بیمار را در هر جنبه از مصرف داروها گرفته تا نیازهای دیگر به حداقل می‌رساند. هر بیماری که با مسائلی مانند افسردگی، از دست دادن حافظه، یا هر مشکل روانی دیگر سر و کار دارد، اغلب ممکن است دچار سهل انگاری شود. برخی از علائم اغلب مشاهده شده آن عبارتند از:

  • حذف وعده‌های غذایی
  • عدم تمایل به مصرف داروها
  • عدم علاقه به انجام کارهای روزمره و رسیدگی به بهداشت شخصی و غیره

با انتخاب مراقبت‌های پرستاری در منزل برای اطمینان از ایمنی و سلامت بیمار می‌توان از همه این موارد جلوگیری کرد. طبق چندین مطالعه تحقیقاتی، در صورتی که آسایش خانه و محبت خانواده همراه با مراقبت‌های مورد نیاز وجود داشته باشد، بهبودی پس از یک بیماری یا جراحی، سریع‌تر می‌شود و این همان چیزی است که مراقبت‌های پرستاری در منزل به آن کمک می‌کند.

 

3.بیماران در محیطی راحت هستند

محدود کردن بیمار در بیمارستان با محیط محدود برای مدت طولانی‌ می‌تواند تأثیر منفی بر توانایی ذهنی و سلامتی او بگذارد. اقامت طولانی‌مدت در بیمارستان فقط می‌تواند نیازهای پزشکی بیمار را برآورده کند، نه نیازهای اجتماعی و عاطفی. علاوه بر کمک پزشکی، هر بیمار به مراقبت و حمایت عاطفی نیاز بیشتری دارد. خانه همه این نیازها را همراه با کمک پرستاری به بیمار ارائه می‌دهد. این امر به بیمار کمک می‌کند تا با تمام مراقبت‌های پزشکی در آسایش و عشق به خانه و خانواده به زودی بهبود یابد.

بیشتر بخوانید  سکته مغزی

محیط صمیمانه خانه استرس را از ذهن بیمار دور می‌کند. این امر به بهبودی و ایجاد یک ذهنیت سالم در بیمار کمک می‌کند.

 

4.مراقبت‌های پزشکی سفارشی امکان‌پذیر است

مراقبت پرستاری در منزل امکان شخصی‌سازی اشیا یا محیط اطراف را بر اساس راحتی بیمار به او می‌دهد، در حالی که بیمارستان‌ها موظفند تمام بیماران را با امکانات مشابهی درمان کنند. مراقبت شخصی نه تنها به بهبودی سریع‌تر و بهتر بیمار کمک می‌کند، بلکه مراقبت‌های انفرادی را نیز ارائه می‌دهد.

 

5.بیماران به راحتی به تمام نیازهای پزشکی مورد نیاز مانند دارو، تجهیزات یا وسایل پزشکی دسترسی دارند

در طول مراقبت پرستاری در منزل، پرستار استخدام شده می‌تواند در تهیه تجهیزات پزشکی بر اساس نیاز بیمار کمک کند. تهیه کردن مجدد داروها از داروخانه یا حتی تعیین قرار ملاقات با پزشک برای ویزیت در منزل و غیره، از دیگر کارهایی است که توسط کمک پرستار مدیریت می‌شود. همه این‌ها استرس خانواده را کاهش می‌دهد و تضمین می‌کند که بیمار تحت نظارت صحیح قرار دارد. یک پرستار خانگی به تمام مهارت‌های اجتماعی و پزشکی مسلط است تا همه چیز را به موقع و ایمن مدیریت کند.

 

6.مراقبت‌های پرستاری با فراهم ساختن فعالیت‌های روزمره زندگی، کیفیت زندگی بیمار را بهبود می‌بخشد

مراقبت‌های پرستاری در منزل می‌تواند به حفظ کرامت و حفظ کیفیت زندگی بیمار کمک کند. از حمام کردن، نظافت ساده، کمک در غذا خوردن، راه رفتن و … همه چیز زیر نظر یک پرستار ماهر است. برای جلوگیری از هرگونه عارضه یا آسیب بیشتر، نظارت بر یک سالمند یا یکی از عزیزان در دوران نقاهت بسیار مهم است. این امر به خودکفایی بیمار و کاهش وابستگی او به خانواده کمک می‌کند.

 

7.بیماران از حمایت غذایی برخوردار می‌شوند

تغذیه سالم برای همه بسیار مهم است. اما وقتی صحبت از سالمندان یا افراد بیمار می‌شود، تغذیه اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در غیاب اعضای خانواده در کنار فرد بیمار یا سالمند، اطمینان از تغذیه سالم او دشوار می‌شود. اما استخدام یک پرستار در منزل می‌تواند تضمین کند که از تغذیه بیمار به درستی مراقبت می‌شود. مراقبان خوب در واقع می‌توانند گاهی در تهیه وعده غذایی نیز کمک کنند و حتی تغییراتی که در عادات غذایی فرد مشاهده می‌کنند را به پزشک یا یکی از اعضای خانواده مربوطه گزارش دهند.

 

8.با استخدام پرستار در منزل، بیمار یک همدم و همراه دارد

سالمندان یا افراد مسن که تنها زندگی می‌کنند اغلب احساس تنهایی می‌کنند. در این صورت خانه مکانی برای انزوای اجتماعی آن‌ها می‌شود و در نهایت منجر به کاهش سلامت عمومی این افراد می‌گردد. یک پرستار خانگی می‌تواند به عزیز شما کمک کند تا مکالمات دوستانه با یکدیگر داشته باشند و از این طریق با انزوای اجتماعی مبارزه کند. زنده نگه داشتن ارتباطات برای سلامت کلی و رفاه یک فرد بیمار بسیار تأثیرگذار است.

 

9.بیماران به مراقبت‌های پرستاری ماهر در خانه دسترسی دارند

مراقبت پرستاری در منزل امکان دسترسی به مراقبت‌های پزشکی را فراهم می‌کند که می‌تواند توسط پرستاران مجربی که برای کار خود گواهی و مجوز دارند در خانه ارائه شود. پرستاران متخصص برای یک منطقه درمانی یا یک روش خاص نیز می‌توانند برای مراقبت و نیاز خاص بیمار به کار گرفته شوند.

 

10.مراقبت پرستاری در خانه نیز از نظریه مراقبت از انسان واتسون پیروی می‌کند

مراقبت دلسوزانه با کیفیت، بهترین مزیت مراقبت پرستاری در منزل است. یک پرستار به شیوه‌ای حرفه ای و آموزش‌دیده و در عین حال دلسوزانه با بیمار برخورد می‌کند و تمام احساسات شخصی را کنار می گذارد و بهترین و درست‌ترین خدمات را به بیمار ارائه می‌دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[مجموع رای ها: 0 میانگین امتیازها: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط ری کپچا و گوگل حفاظت می شود سیاست حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.